Hevoskasvatus
S. 2009 Arabi-ori
E. Aniola SE
I. Shalomon STS
EI. Pionier SE
Aruban varsoja:
Galileo Lowland S.2013
Double W Value S.2014
Grazyela Lowland S.201 Danciella Lowland S.2016 Arbella Lowland s. 2021 Alina Lowland s. 2021 Saga Lowland s. 2021
S.2004 SH-ori
E. Liina-Leidi
I. V.S. Pontus
EI. Assin Komu
Ramseksen varsoja ovat:
Rosita Lowland S.2014
Rasmus Lågland S.2014
Rinna Lågland S. 2013
Ronja Lågland S. 2012
Pontus Lågland S. 2011
Siina Lågland S. 2009 K.2010
Ramses on ollut myös Sarin kisahevosena ja onkin sijoittunut Harrastetason kenttäkilpailussa toiseksi. Ja sillä on kilpailtu alue-tasolla metriä.
GASELLA LOWLAND
S.2009 PV-ori
E. Rose D'Amour
I. Shalomon STS
EI. Melchior x
Gasellan varsoja on:
Aqua Lowland S.2016
Double W Discodancer S.2019'
Lacey Lowland s. 2021
Ashra Lowland s.2022
Hugo Lowland s. 2022
Kasvatamme varsoja
SAGA LOWLAND S. 2021 rist- tamma E. My Sharona I. Aruba Lowland
ALINA LOWLAND S. 2021 WPB- tamma E. Silent's Legacy of Pride I. Aruba Lowland EI. Steehorst Pride NLD
ARBELLA LOWLAND s. 2021 Arabi-pinto E. Svanemosegårds Mirabelle I. Aruba Lowland Ei. Playboy
LACEY LOWLAND S. 2021 Pv-tamma E. Toulouse de nous I. Gasella Lowland Ei. Hilton
AQUA LOWLAND S. 2016 WPB-ori E. Amoreia Lowland I. Gasella Lowland EI. Dyfrdwy Bouncer GB
DANCIELLA LOWLAND S. 2016 PV- tamma E. Radihaza-Diszvirag I. Aruba Lowland EI. Der Kleine Lord
S. 2014 Rist-tamma
E. Simona Lowland
I. Ramses Lågland
EI. Ijsselvliedt's Victory
S.2014 SH-ori
E. Rillan Suvi
I. Ramses Lågland
EI. Vokkerilla
S. 2014 PV-tamma
E. Rose D'Amour
I. Aruba Lowland ox
EI. Melchior x
S. 2013 PV-ruuna
E. Rose D'Amour
I. Aruba Lowland ox
EI. Melchior x
RINNA LÅGLAND
E. Rillan Suvi
I. Ramses Lågland
EI. Vokkerilla
S. 2012 WPB-ruuna
E. Amoreia Lowland
I. Shamrock Silent Squadron NLD
EI. Dyfrdwy Bouncer GB
S. 2012 FWB-ruuna
E. Rose D'Amour
I. Evli Cagliostro
EI. Melchior x
RONJA LÅGLAND
S.2012 SH-tammaE. Rillan Suvi
I. Ramses Lågland
EI. Vokkerilla
PONTUS LÅGLAND
E. Vinha-Veera
I. Ramses Lågland
EI. Vinha-Muisto
S. 2009 PV-ori
E. Rose D'Amour
I. Shalomon STS
EI. Melchior x
S. 2009 Arabi-ori
E. Aniola SE
I. Shalomon STS
EI. Pionier SE
S. 2009 K. 2010 SH-tamma
E. Vinha-Veera
I. Ramses Lågland
EI. Vinha-Muisto
S. 2005 WPB-ruuna
E. Amira Lowland
I. Bohemo Pascha
EI. Ijsselvliedt's Victory
S. 2005 Tinker risteytys-tamma
E. Farida
I. Tuntematon
EI. Tuntematon
S. 2005 SH-tamma
E. Erä-Liinu
I. Iso-Poika
EI. Muiston Loisto
LEEVI LÅGLAND
E. Erä-Evi
I. Iso-Poika
EI. Muiston Loisto
LIEKKI LÅGLAND
E. Erä-Lento
I. Iso-Poika
EI. Hiponpoika
S. 2005 SH-ruuna
E. Erä-Nella
I. Iso-Poika
EI. Muiston Loisto
S. 2004 WPB-tamma
E. Amira Lowland
I. Dyfrdwy Bouncer GB
EI. Ijsselvliedt's Victory
MIRELLA LOWLAND S. 2004 Welsh B- tamma E. Simona Lowland I. Dyfrdwy Bouncer GB EI. Ijsselvliedt's Victory
S. 2004 SH- ori
E. Liina-Leidi
I. V.S. Pontus
EI. Assin Komu
AMIRA LOWLAND
SIMONA LOWLAND S.1999 Welsh B-tamma E. Lady Mirella I. Ijsselvliedt's Victory EI. Verdrefawr Ifor
VICTOR LOWLAND S.1998 Welsh B- ruuna E. Floxy I. Ijsselvliedt's Victory EI. Fagerås Eros
SAMBA LOWLAND S.1998 Rist- tamma E. Xandy's Gold I. Voutilan Amor EI. Kompis Douglas
AZZA S.1997 Arabi- ruuna E. Aniola SE I. Falcon SE EI. Pionier SE
GOLDE-MAARIA S.1997 Shet- tamma E. Xandy's Gold I. Ivrig EI. Kompis Douglas
BITSY LOWLAND S.1994 Rist- tamma E. Sigan I. Ekeholms Bacardi EI. Tuntematon